Prohlížíte si: Fotogalerie / Školní rok 2009/2010 / Islands - Ostrovy /

Hlavní menu:

EU peníze školám 1

Islands - Ostrovy

V hodině občanské výchovy se učíme o státu a státním zřízení a dostali jsme za úkol vypracovat projekt „Ostrov“. Měli jsme si představit, že jsme se skupinkou spolužáků ztroskotali na ostrově. Měli jsme vymyslet název a vypracovat, jak si rozdělíme práci, naše pravidla soužití, jak spolu budeme řešit spory a jak chránit sebe před útokem zvířat nebo nepřátel.Nejtěžší bylo stanovit si pravidla, jak budeme řešit spory. Originální nápad byl Davidův-řešit spory střepinkovým soudem.

Úkolem také bylo vypracovat model ostrova z jakéhokoli materiálu. Naše skupinka si zvolila techniku „mokrý papír“ a jeho vrstvení, lepení, krčení a barvení. Někteří modelovali ze sádry, jiní si pouze ostrov namalovali.

Vylosovali jsme zástupce z každé skupinky, který prezentoval ostrov před třídou.Protože se všichni žáci učí angličtině, tak jsme doplnili ostrovy i o anglické názvy.

Naše práce jsme vystavili, aby si je mohli prohlédnout ostatní.

David Janík a Honza Gášek, 7. tř.