Prohlížíte si: Návody Office365+Bc /


Kontakty

Základní škola a Mateřská škola Karolinka

Kobylská 250, 756 05 Karolinka

IČO : 60 99 04 31

zobrazit na mapě

základní škola:   571 450 715

mateřská škola: 571 420 371

ředitel ZŠ a MŠ: 571 450 760

školní jídelna:    571 450 556

školní družina:   703 498 997

datová schránka: 69r7ry9

hlavní e-mail ZŠ: zskarolinka@vs.inext.cz

e-mail MŠ: materskaskolakarolinka@seznam.cz

Kalendář akcí

Anketa

Návody Office365+Bc

Návod na zobrazení hodnocení za 1. pololetí:

https://www.bakalari.cz/Newsletters/2021/bakalari-pololetni-hodnoceni.pdf26.1.2021 - Pololetní vysvědčení - aktuálně k Bc. - nahlížení na hodnocení v Bc. z domova. Zejména pro Ty, kteří přistupují do Bc. zvenčí poprvé:
připomínáme, že žáci i rodiče mají od 9. prosince 2020 vygenerován přístup do Bc., všichni, od 1. do 9. třídy. (V případě potíží s přihlašováním si nejprve zkontrolujte: zda máte aktualizován svůj počítač - operační systém, že používáte POUZE JEDEN antivirový program, že vkládáte uživatelské (přihlašovací) jméno - i heslo - přesně podle pokynů na tištěném lístečku, tedy bez překlepů - a vždy dodržujete zadání velkých i malých písmen a číslic...). Potíže Vám často způsobují domácí wifi extendery a repeatery -  a někdy (zcela výjimečně) nastavení, jež může vyřešit Váš poskytovatel připojení (internet provider). Doporučen prohlížeč Google Chrome, vždy volte "pokračovat na web...", tzv. výstrahy zabezpečení - pokud se objeví ve Vašem prohlížeči - ignorujte, dostanete se pak k přihlašovací stránce pro domácí uživatele.  Nasazené certifikáty jsou z naší strany vpořádku. Pokud někomu dosud údaje chybí, nedostal je: kontaktuje v Teams třídního učitele. Pokud se nedaří přihlásit, případně údaje ztratil: kontaktuje v Teams ředitele školy=ICT koordinátora. Všechny dosud zjištěné nedostatky jsou na  straně domácích uživatelů - jejich počítačů. Děkujeme za spolupráci. Řada z Vás využívá Bc. - domácí přístup (tzv. NEXT) poprvé. Upřednostňujte použití PC před použitím mobilní aplikace. Pokud přesto chcete používat mobilní aplikaci, zde je Návod od Bakalářů k mobilní aplikaci.


-------------------------------


TEAMS: Aktualizováno, zestručněno, doplněno: 7.1.2021: Na základě dotazu k používání webkamer odpovídáme: používejte webkameru, pokud je kamerou Váš počítač nebo notebook vybaven. Pomáhá to výuce. Používání webkamer je vhodné, jak pro žáky, tak pro učitele. (Povinnost to ovšem - podle platné metodiky pro distanční vzdělávání - není.) Pokud někdo chce mít indiferentní pozadí (ochrana soukromí), zde má pro videohovory a Teams návod: Návod na změnu pozadí videohovoru v MS Teams

 Přihlašovací jméno žáka je vždy ve tvaru: jmeno.prijmeni@zskarolinka.cz

Každý učitel i žák má e-mail ve tvaru: jmeno.prijmeni@zskarolinka.cz

Nejjednodušší rychlý průvodce, jaký je dostupný pro Teams  

Teams - úvodní příručka (podrobnější, je také v online nápovědě Teams, po přihlášení, vlevo dole na stránce Teams)


Výuka "na dálku" v žádném případě neznamená překlopení všech hodin klasického rozvrhu do online synchronní (živé) výuky. Konečnou podobu a skladbu práce s týmem určuje vždy učitel, jako předmětový odborník, realizátor samotné výuky, odpovědná osoba. Přednost mají tzv. hlavní a naukové předměty.

 Doplňující informace:videonávody Teams ...

Teams z pohledu žáka - videonávod  (žáci jsou či budou v týmech přiřazeni už učitelem)

Teams z pohledu učitele - videonávod

 

 

 

 

 

 Soubory: