Novinky

Novinky

Třídní schůzky online (v období 25. - 30.11.2021)

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci (a podle hygienických doporučení) proběhnou plánované třídní schůzky (všech tříd ZŠ) opět online. V prostředí MS Teams, v období od čtvrtka 25.11. do úterka 30.11.2021, vždy odpoledne. Jeden termín, konkrétní den, vypíše třídní učitel každé třídy. Pro přihlášení se do MS Teams použijí rodiče vždy přihlašovací údaje svého dítěte. Tedy zcela stejný postup jako v minulém školním roce, při výuce online a třídní schůzce online. Všichni žáci mají své platné údaje vydány. E-maily i hesla do Office365 (tedy i do Teams) - zůstávají v platnosti. (Pro komunikaci s třídním učitelem, náhled na známky, slovní komentáře, omluvenky žáků, domluvu na individuální konzultaci ve škole ... používejte přednostně Bakaláře, svůj rodičovský účet.) Mgr. Milan Minarčík, řš (18.11.21: web+Bc/Komens)

 

Pokračování školního testování 

Z rozhodnutí Vlády ČR bude pravidelné testování v ZŠ pokračovat, od 22.11.2021 - každé pondělí - až do konce února 2022. Testuje se vždy na 1. vyučovací hodině, od 8,00 h, rychlé antigenní testy SEJOY, které již žáci znají z minulosti. Výjimku z povinnosti testovat se mají pouze žáci s ukončeným očkováním (ukončené očkování musí být doloženo certifikátem). Dále také žáci s tzv. prodělaným KOVID-19  (PCR+ test, ne starší 180 dní / lékařské potvrzení / tedy v tzv. ochranné lhůtě, musí být doloženo potvrzením). Zjištěné pozitivity budou oznámeny rodičům, bude školou vydáno tištěné potvrzení, rodiče požádají telefonicky lékaře o e-žádanku na PCR ověřovací test. Školy povinně výkazy o provedeném počtu testů předávají do ÚZIS. Jmenné seznamy vytestovaných pozitivních (při školním testu) předávají školy povinně na KHS. Rodiče upozorňujeme na potřebu dostupnosti na mobilních telefonech.  Mgr. Milan Minarčík, řš (aktualizováno 23.11.2021)


Obnova výdeje obědů cizím strávníkům - okénkem 

Od 1.11.2021 se obnovuje výdej obědů cizím strávníkům - výdejním okénkem, v jednorázových krabičkách, jako už dříve.  Mgr. Milan Minarčík, řš (27.10.21)