Prohlížíte si: Novinky /

Novinky

Vláda ČR rozhodla dne 26.2.2021, že vzhledem k vážné aktuální epidemické situaci se kromě stávajících opatření ve školství od pondělí 1.3.2021 uzavírají také: mateřské školy + 1. a 2. ročníky základních škol.

Info MŠMT

Plný text Usnesení Vlády ČR č. 200 - o přijetí krizového opatření

Týden 1. - 5. března: povinná distanční výuka všech tříd. Týden 8. - 12. března: jarní prázdniny, nevyučuje se.  Týden od 15. března: pokračování distanční výuky všech tříd. Distanční výuka pokračuje na platformě MS Teams.

Doplněno - obědy: Žáci 1. a 2. třídy, kteří dosud ve školy chodili ve škole pravidelně na obědy, jsou automaticky od pondělka odhlášeni. Pokud chcete od úterka obědy pro prvňáky a druháky (do krabiček), můžete se přihlásit v pondělí dopoledne, telefonicky ve školní jídelně, k odběrům u výdejního okénka.

Mgr. Milan Minarčík, ředitel školy

======================================================

2.2.2021 INSPIS SET MOBILE - aplikace pro žáky 9. ročníků

Je určena pro mobilní zařízení, k procvičování na přijímací zkoušky z češtiny a matematiky - odkaz zde, byl také rozeslán i žákům 9.r., v Teams... Aplikace InspIS SETmobile je ke stažení zdarma prostřednictvím App Store, Google play nebo Windows Store (podle toho, jakým operačním systémem je příslušný chytrý telefon nebo tablet vybaven). Stačí zadat název inspis a následně aplikaci stáhnout. Po otevření aplikace se uživatel zaregistruje a následně v nabídce testů (Domácí testování) uvidí všechny dostupné testy (s logem CERMAT). Vybraný test vyplní a zobrazí se mu vyhodnocení včetně úspěšnosti v jednotlivých otázkách.

-----

Pololetní hodnocení bylo zpřístupněno 28.1.2021 v 15,00 hodin.
Na hodnocení za 1. pololetí se můžete podívat v systému Bakaláři, pokud je potřeba - využijte pro první práci s webovou aplikací nebo mobilní aplikací - tohoto návodu od společnosti Bakaláři. Odkaz do Bakalářů - přístup z domova: šestá položka v Menu - zde - na webové stránce školy. Pololetní prázdniny jsou v pátek 29.1.2021. Pololetní výpis vysvědčení obdrželi žáci 1. a 2. třídy ve škole. Pro 3.- 9.tř. platí: známky a nepovinný slovní komentář, což ale není přímo tzv. "slovní hodnocení", vidíte v systému Bakaláři. Předávat vysvědčení 3. - 9. tř. v listinné podobě v tuto chvíli, podle centrálního opatření, nelze. Podle sdělení MŠMT ČR - v provozu škol a školských zařízení od 1. do 14. února 2021 nedochází ke změnám v systému PES pro školství, nedochází ke změnám v provozu škol. Trvá prezenční výuka ("ve škole") 1. a 2. ročníku ZŠ. Trvá povinná distanční výuka ("na dálku") pro 3. až 9. ročník ZŠ.

Mgr. Milan Minarčík, ředitel školy

-----

24.1.2021 Provoz škol pokračuje od pondělí 25.1.2021 v dosud zavedeném režimu, podle usnesení Vlády ČR 56/2021 - info MŠMT zde

14.1.2021 Článek o distanční výuce - čtyři tisíce žáků zhodnotilo výuku

11.1.2021 (akt. 25.1.): Hodnocení žáků za první pololetí 2020/2021 proběhne známkou na vysvědčení (výpisu), doprovázenou slovním komentářem v systému Bakaláři. Podrobnosti na podstránce "Návody Office365 + Bc"

7.1.2021 Krizová opatření prodloužena usnesením Vlády ČR do 22. ledna 2021  Povinná distanční výuka 3. - 9. ročníku základních škol pokračuje.

4.1.2021 Používání webkamer při distanční výuce: doporučujeme. Více informací - viz podstránka Návody Office365.

23.12.2000 V důsledku centrálních opatření, vyhlášených státem dne 23.12.2020 (odkaz na web MŠMT - zde), platí do 10.1.2021 provoz školy podle režimu PES 5 - pro školství. Což znamená: od 4.1.2021: MŠ a ŠJ - běžný provoz mateřské školy i jídelny, jako doposud...  Pro žáky ZŠ platí: zpět na denní výuku se do školy vrací v pondělí 4. ledna 2021 pouze žáci 1. a 2. ročníku základní školy (družina, odděleně pro žáky obou tříd, zajištěna). Všichni ostatní žáci základní školy (3.-9. ročník ZŠ) přechází opět na distanční výuku (prostředí MS Teams). Mgr. Milan Minarčík, ředitel školy (aktualizováno 23.12. a 29.12.2020)

prosinec 2020

Nejen ve školních dílnách probíhala pod vedením p. uč. Kašparové příprava adventní a vánoční výzdoby, dárků. Navštívil nás symbolicky Mikuláš. Proběhlo zdobení stromečku. Připravujeme novou podobu školního webu a fotogalerií. Výuka angličtiny (nižších ročníků) pokračuje i na nové učebně (domeček). Mgr. Milan Minarčík, ředitel školy

Skupinky žáků 6. a 7. třídy se rozhodly v letošním náročném roce udělat alespoň malou radost místním seniorům, pro které nazdobily andělíčky ze studeného porcelánu. Každý andělíček dostal i své vlastní iniciály a poputuje za klienty v Domově pro seniory Karolinky, aby jim ukázal, že na ně děti myslí a nejsou jim lhostejní. Zuzana Kretíková, studentka učitelství AJ

Šesťáci si přímo v hodině angličtiny zopakovali na zdobení andílků přítomný čas průběhový :-) Děkuji naší bývalé žákyni, dnes studentce Pedagogické fakulty UP v Olomouci, Zuzce Kretíkové - za aktivitu, kterou si pro žáky připravila. Mgr. Anna Haasová, učitelka AJ

9.12.2020, doplněno po dotazu dne 2.1.2021: Žákům vydána nově vytvořená hesla do Bc., jak rodičovská, tak žákovská.
Nově pro všechny rodiče, tedy všech žáků - od 1. až do 9. třídy, včetně znovuvytvořených některých (rodiči zapomenutých) hesel z minulých let. Případné dotazy k používání hesel směřujte na mail ředitele školy. Bakaláři slouží jako komunikační kanál s rodiči. Doporučujeme dodržovat velká i malá písmena hesel, jak jsou na lístečcích vytištěna...Pokud ještě žák 1. - 5.tř. hesla nemá, domů nedonesl, vydá je třídní učitel nejpozději po znovuzavedení prezenční výuky v lednu 2021.

4.12.2020 Třídní schůzky v MS Teams.
 V týdnu 30.11. - 4.12. proběhly online třídní schůzky jednotlivých tříd. Teams slouží jako komunikační kanál se žáky - a pro videokonferenční a videotelefonické spojení i s rodiči. V Office365 a potažmo v Teams: doporučeno hesla psát vždy velkým písmem.